Čokoláda podľa výrobcov 
Nie je tovar v kategórii

Podkategórie

 • Stephane Bonnat

  Malá rodinná čokoládovňa z mestečka Voiron vo Francúzsku, ktorá bola založená v roku 1884. Známa predovšetkým svojou „single-origin“ čokoládou, mliečnou čokoládou s extra vysokým obsahom kakaa, Bonnat je jedným z mála majstrov čokolády, ktorý vyrábajú mliečne čokolády s vysokým obsahom kakaa  až 65%.

  Výsledkom je krémová horká čokoláda, ktorá pnemá horkosť a kyslosť typickú pre horké čokolády napriek tomu si ponecháva bohaté tóny tradičnej horkej čokolády. Ideálna čokoláda pre tých, ktorí sa nechcú rozhodovaťť, ktorú čokoládu majú radšej - mliečnu, alebo horkú.

  Spoločnosť Bonnat ako prvá navrhla tabulkové čokolády s obsahom kakaa 75%, kde každá čokoláda tohto typu je vyrobená z kakaových bôbov z inej krajiny. Dnes tento nápad napodobňujú ďalší výrobcovia čokolády.

 • Michel Cluizel

  Rodinná čokoládovňa z Normandie na severe Francúzska založená roku 1948 ponúka okrem iného unikátnu sadu plantážnych čokolád. Od roku 1997 Michel Cluizel systematicky vyhľadáva neobyčajné plantáže v krajinách, ktoré sú známe produkciou kvalitného kakaa. Nadväzuje s nimi dlhodobé obchodné vzťahy a platí im férové nadštandartné ceny. Vďaka tomu získava dohľad nad prvotriednou kvalitou kakaových bôbov.

  V roku 2012 získala čokoládovňa Michel Cluizel ocenenie "Entreprise du Patrimoine Vivant" (EPV). Ocenenie - značka "Entreprise du Patrimoine Vivant" (EPV) je ocenením a uznaním francúzskej vlády, ktorého cieľom je uctiť francúzske spoločnosti s tradičným know-how v excelentných priemyselných odvetviach. Ocenenie sa udeľuje na dobu 5 rokov výrobcom, ktorí sa usilujú o dosiahnutie vysokej úrovne výroby vo svojej profesii a produktoch. Tieto firmy sú zástupcami francúzskeho štýlu a ducha "Made in France".

 • Menakao

  Kakaové bôby z organických plantáží v údolí rieky Sambirano - to je prvotriedna, chuťovo bohatá surovina, ktorá sa používa na prípravu čokolád Menakao v malej rodinnej madagaskarskej čokoládovni Cinagra. Vrchný čokolatiér (a majiteľ čokoládovne) Shaheen Cassam CHENAY sa svojmu remeslu učil u majstra v odbore Francois Pralus. Nutné dodať, že poctivo.

  Odkiaľ názov Menakao? Mena znamená po malgašsky červená farba. Červená ako farba kakaa, červená ako farba pôdy, farba rieky Sambirano, odkiaľ kakaovníky pochádzajú. Kakaové bôby vynikajúcej kvality pestované podľa zásady "encadrement paysannal". Čo znamená, že sa postupuje podľa zásady dopestovať čo najkvalitnejšie kakaové bôby. Tablička čokolády vrátane jej obalu je naozaj nádherná. S tvorbou tohto radu čokolád pomáhala, nám už známa Chloe Doutre Roussel (El Ceibo) , ako konzultant na zloženie (recepty) čokolád a balenie čokolády. A môžeme konštatovať, že odviedla naozaj vynikajúcu prácu. 

 • Francois Pralus

  Rodinná čokoládovňa z mestečka Roanne blízko Lyonu vo Francúzsku, ktorá bola založená v roku 1955. Jej čokoládový bonbón Praluliné sa stal vyhľadávanou miestnou špecialitou.

  Francois Pralus produkuje celý rad vynikajúcich „single-origin“ plantážnych čokolád zo všetkých kútov sveta - je ojedinelá svojim rozsahom. Horúcu čokoládu Francois Pralus ocenili znalci čokolády Zlatou medailou na prehliadke Academy of Chocolate.

  Vrchný čokolatiér Francois Pralus sám seba nazýva "čokoládovým dobrodruhom" a pri svojich cestách za čokoládou precestoval snáď všetky krajiny sveta, kde sa kakaovník pestuje. Francois Pralus je čokolatiér ktorého netradičné nápady majú šmrnc a ktorý si vyslúžil už hromadu najrôznejších ocenení ako napríklad "Grand Prix du Festival International du Chocolat" či "Grand Prix d'Excellence International du Chocolat."

 • Chocolate Hill

  Čokoládovňa sa venuje tzv. produkcii bean-to- bar. To znamená, že čokoládu vyrábajú priamo z kakaových bôbov. Čokoládové bôby pochádzajú z konkrétnej plantáže. Aktuálne využívajú odrodu bôbov Criollo, ktorej podiel je na celosvetovej produkcii nižší ako 2%.

  Ide tak o veľmi vzácnu odrodu, ktorá je najkvalitnejšie, ale zároveň aj najdrahšie. Jej chuť je veľmi špecifická a rafinovaná - s výraznými ovocnými chuťovými tónmi. Pre väčšinu ľudí, ktorí ju prvýkrát vyskúšajú, je dokonca veľmi prekvapivá.

  Čokoládu spoznáte veľmi jednoducho. Do každej tabuľky čokolády vkladájú kakaový bôb. Môžete sa tak zoznámiť s hlavnou surovinou v jej prirodzenej podobe. A môžete ju samozrejme aj ochutnať.

 • Barry - Callebaut

  Čokolády Callebaut sú nielen výrobky s veľkou tradíciou, ale aj výsledok spracovania tých najkvalitnejších plodov, ktoré matka príroda ponúka. Čokoláda Callebaut obsahuje najkvalitnejšie kakaové bôby, vynikajúce ingrediencie a 100% čisté kakaové maslo.

  Pridaním pravej vanilky odrody Bourbon získava skvelú chuť. Predstavte si tmavé čokolády, ktoré sú čistá vášeň a oheň. Výber toho najlepšieho z aromatických kakaových bôbov z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky.

  Každá čokoláda ponúka skvelú vyváženosť v chuti a zároveň vzrušujúci aromatický prejav. Vyskúšajte najlepší výber od Callebaut a objavte novú generáciu tmavej čokolády. Jej intenzita je na špičkovej úrovni a táto skvelá produktová rada je snom pre každého znalca čokolády ... a každého naozajstného milovníka čokolády.

Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!