Bambusové lístky

Bambusové listy majú v Číne dlhú históriu ako potravina, ale aj liek, ktorý je uznaný čínskymi inštitúciami. Výskumy ukazujú, že bambusové listy obsahujú množstvo účinných látok, ako sú flavóny, fenolové kyseliny - antracénová, chinónová a laktón.

Vybambus listkysoký obsah amylázy, aminokyselín a stopových prvkov pomáha pri boji proti voľným radikálom.

 Bambusové lístky majú vynikajúce antioxidačné a protiúnavové účinky, chránia pečeň.

Sú skvelým prostriedkom boja proti príznakom starnutia a srdcovo cievnym a mozgovým ochoreniam. Výluh z bambusových lístkov rozširuje cievne kapiláry je výborným prostriedkom na vitalizáciu mozgu, zlepšenie pamäte, spánku.

Vysoký obsah oxidu kremičitého ktorý posilňuje kosti, zuby, vlasy a nechty a podporuje ich rast, zlepšuje štruktúru pleti.

Mnoho odborníkov informovalo o účinkoch prírodných flavónov v bambusových lístkoch na kontrolu toxicity podaných v liekoch proti rakovine a vplyve na imunitný systém. Zlepšujú mikrocirkuláciu a činnosť krvných doštičiek, čím pomáhajú pri prevencii u osôb s koronárnymi ochoreniami srdca a krvácaním.

Bambusové lístky obsahujú flavóny, ktoré majú veľký význam pre zdravie a dlhovekosť. Japonská vedecká akademická obec je presvedčená, že štruktúra flavónov v listoch bambusu je podobná ako u ľudského hemoglobínu.
bambusové lístky

Flavóny v bambusových listoch nie sú nebezpečné. Ako je známe, listy gingka obsahujú určité množstvo kyseliny ginka, ktorá je škodlivá pre telo. Avšak vo výskume efektívnych zložiek bambusových listov neboli doteraz nájdené žiadne jedovaté alebo škodlivé zložky. Úroveň bezpečnosti bambusových listov zložiek je oveľa vyššia ako u extraktov z gingka.

Výťažky z bambusových lístkov sa ľahko rozpúšťajú v horúcej vode a aj pri nízkom obsahu alkoholu. Majú vysokú stabilitu vo vode a teple. Sú vhodné na takmer akékoľvek spracovanie. Majú vysokú stabilitu proti oxidácii. Bambusové lístie a jeho výťažky majú typickú príjemnú vôňu a jemne nasladlú chuť. Extrakty sú široko používané v medicíne, jedle, v produktoch proti starnutiu a kozmetike.
Upozornenie: Informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach tovaru sú len súborom informácií z voľne prístupných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. V zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a rady (ES) Č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, podľa ktorého nie je možné uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdraviebez predchádzajúceho schválenia EÚ. Vyššie uvedené informácie teda nie sú zdravotné tvrdeniaÚčelom textuuvedeného na tejto stránkenie vzbudiť u prípadného konzumenta dojemže u neho nastanú akékoľvek fyziologické zmenypretože produkt nebol klinicky testovaný podľa podmienok Európskej komisie

Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!