Čaj z ibišteka a chudnutie...?

Ak sa snažíme schudnúť pár kilogramov prírodným spôsobom, bez podpory farmaceutických výrobkov,čaj z kvetov ibišteka (Hibiscus calyces), je tiež pokladaný za prostriedok na podporu chudnutia. Vďaka tradičným znalostiam o bylinách ale aj súčasným výsledkom výskumu vieme, že z čaj z čajovníka (Camellia sinensis) a mnoho ďalších bylín nám môže pomôcť pri chudnutí.

Hoci je potrebné pokračovať vo výskume, už z potvrdených poznatkov môžeme zaradiť <Čaj z ibištekabylinkový čaj z ibišteka za pomocníka pri kontrole hmotnosti. Okrem toho je aj známe, že obsahuje množstvo antioxidantov.

Antioxidanty nielen pomáhajú priamo s kontrolou hmotnosti a to zvýšením metabolizmu , ale nepriamo pomáhajú so znížením telesnej hmotnosti  tým , že celkovo posilňuje naše zdravie.

Antioxidanty v boji proti voľným radikálom, podporujú náš imunitný systém a chránia nás pred chronickým ochorením. Silnejšie, zdravšie telo má tendenciu chudnúť ľahšie a rýchlejšie.

Čaj z kvetov ibišteka je prírodné diuretikum, má prirodzené močopudné vlastnosti, čo znamená, že môže pomôcť zbaviť telo prebytočnej vody ( cez močenie ) a predchádzať dočasnému  nadúvaniu .

Ibištekový čaj pomáha taktiež brániť vstrebávaniu sacharidov. Hibiscus obsahuje inhibítor enzýmu s názvom " phaseolamin" . Výskum ukazuje, že phaseolamin môže pomôcť pri chudnutí , a zároveň zachováva svalovú hmotu a to znížením produkcie amylázy.

Amyláza je enzým, ktorý štiepi komplexné sacharidy ( cukor a škroby ) a tým, že blokuje tvorbu amylázy, phaseolamin znižuje vstrebávanie sacharidov v našom tele  a tým môže pomôcť pri chudnutí .

Takže , ak pracujete na odbúravaní prebytočných kíl, môže čaj z ibišteku byť dobrým doplnkom vášho celkového plánu pre reguláciu váhy, spolu so zdravou stravou, telesnou aktivitou a dostatkom odpočinku.  Navyše budete využívať všetky ďalšie zdravotné výhody čaju z ibišteka.

Len sa uistite u svojho lekára, či je tento čaj je bezpečnou a dobrou voľbou pre vás.
Upozornenie: Informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach tovaru sú len súborom informácií z voľne prístupných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. V zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a rady (ES) Č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, podľa ktorého nie je možné uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdraviebez predchádzajúceho schválenia EÚ. Vyššie uvedené informácie teda nie sú zdravotné tvrdeniaÚčelom textuuvedeného na tejto stránkenie vzbudiť u prípadného konzumenta dojemže u neho nastanú akékoľvek fyziologické zmenypretože produkt nebol klinicky testovaný podľa podmienok Európskej komisie

Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!