Čo je to vilcacora

Vilcacora je sušená kôra lianovitej rastliny z Južnej Ameriky, účinná tam kde si medicína nevie rady obsahuje izopteropodin, ktorý má až magickú účinnosť pri aktivácii imunitného systému.

Naša kôra z vilcacory pochádza len z vnútornej kôry liany cortex uncariae tomentosa, ktorá obsahuje práve tie zložky a vzácne prvky prospešné nášmu telu. Nie je rozdrvená, ale sekaná z dôvodu kontroly nad tým, aby sme predišli miešaniu v drvičkách vnútorného lyka s vonkajším, ktoré obsahuje podstatne menej látok pre ktorú vilcacoru odporúčame. Týmto garantujeme prvotriednu kvalitu suroviny.

Obsahuje alkaloid rynkofín, ktorý znižuje riziko mozgovej mŕtvice, srdcového infarktu, odporúča sa pri liečbe nádorových ochorení, oparoch, astme, bolestiach rôzneho pôvodu.

Doporučuje sa pri zápalových ochoreniach, oparoch, astme, liečbe nádorových ochorení a virových ochoreniach, bolestiach rôzneho pôvodu,depresiách, menštruačných poruchách, hemeroidoch a kŕčových žilách. Vzhľadom k tomu, že vilcacora silno aktivizuje imunitný systém a obranné reakcie na cudzie telesá v organizme, nedoporučuje sa podávať osobám, ktoré sú po alebo pred transplantáciou kostnej drene a vnútorných orgánov, v prípade transfúzie alebo užívanie krvných preparátov.

Nemali by ju užívať dojčiace matky a tehotné ženy, hemofylici, deti do troch rokov a osoby, ktoré si aplikujú inzulín, osoby trpiace cukrovkou a osoby užívajúce hormonálnu terapiu.

Neodporúča sa osobám po transplantácii a transfúziách alebo po užívaní krvných preparátov, nakoľko silno aktivizuje imunitný systém.

Tradičný etnomediciálny liečebný recept

Tradičnou formou je čaj (čajový odvar). Najrozšírenejšou a takmer 2000 rokov overenou formou je čajová forma (odvar). Zmes pripravíme zmiešaním vlákien vnútornej kôry (lyka) vilcacory s vodou v správnom pomere pozri nižšie, uvediem do varu a na veľmi miernom ohni pod pokrievkou varíme po dobu 25-30 minút. Odstavíme z ohňa, ochladíme na izbovú teplotu, scedíme a popíjame po šálkach (cca 0,25 ltr.) v priebehu celého dňa.

Pridaním citrónovej šťavy, alebo octu pred uvedením do varu pomôže prejsť väčšiemu množstvu alkaloidov do odvaru a obmedzí prechod trieslovín z kôry. Použijeme 1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy, alebo octu na každý šálok vody. Čaj má výhodu účinného príjmu v ňom obsiahnutých látok, pred kapsulami a tabletám.

Dobrá kvalita suroviny so zachovaním prirodzeného pomeru aktívnych látok je najlepšou hodnotou. Obsahuje všetky substancie, ktoré môžeme získať z prírody vo vhodnom zložení (vrátane imunostimulačných alkaloidov, protizápalových sterolov a antioxidačných glykosidov) bez laboratórneho znehodnotenia pri extrakcii len cieľovej zložky. Tieto techniky invázie síce môžu vytiahnuť určité typy substancií, alebo zmeniť komplexný pomer prírodných, aktívnych látok v bylinných systémoch, ignorujú však časovo rešpektovanú pôvodnú efektivitu a synergiu rastliny.

Pre zvýšenie efektu a zachovanie prirodzeného pomeru je vhodnejšie využiť metódu prostej extrakcie všetkých účinných látok za prirodzených podmienok, čím nedochádza k znehodnoteniu. (prostá macerácia vhodnými maceračnými prostriedkami)

Pri výbere suroviny pre čaj dbajte vždy na dobrú kvalitu (stupeň rozdrvenia a suchosť suroviny). Surovinu odporúčame pred prípravou rozmrviť na čo najmenšie vlákna. Známkou dobrého stupňa usušenia a rozmrvenia na čo najmenšie vlákna je prítomnosť určitého podielu prachových častí, z ktorých sa získavajú aktívne látky podstatne ľahšie.

Tradičný dávkovací recept - ako ho uvádza Dr. med. Lýdia Esther Obregón Vilchez.

Pre prevenciu, podporu imunity a zdravie je doporučené dávkovanie 5 gr. sušenej kôry  vilcacory na prípravu 1 ltr. odvaru. Toto množstvo zodpovedá cca 1-2 polievkovým lyžiciam.

Terapeutické dávkovanie je až 25 gr. na 1 ltr. odvaru. Väčšinou ako prírodná pomoc v prípadoch artritídy, čriev a črevných problémov je denne odporúčané 10-15 gr. na liter denne.

Fytoterapeutické vlastnosti Uncaria tomentosa:
Imunostimulačné, protizápalové, depuratívne, protimutagenne (protinádorové), hypotenzívne (znižujúce krvný tlak), antioxidačné, antiagregačné (proti usadzovaniu plakov a trombov v cievnych stenách), antikoagulatívne (proti zrážaniu krvi).

Upozornenie: Informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach tovaru sú len súborom informácií z voľne prístupných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. V zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a rady (ES) Č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, podľa ktorého nie je možné uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdraviebez predchádzajúceho schválenia EÚ. Vyššie uvedené informácie teda nie sú zdravotné tvrdeniaÚčelom textuuvedeného na tejto stránkenie vzbudiť u prípadného konzumenta dojemže u neho nastanú akékoľvek fyziologické zmenypretože produkt nebol klinicky testovaný podľa podmienok Európskej komisie

Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!