Jednoduché a bezpečné platenie s MasterCard Mobile


V rámci rozširovania služieb pre našich zákazníkov upozorňujeme zákazníkov na možnosť platiť v našom elektronickom obchode pomocou aplikácie MasterCard Mobile. MasterCard Mobile je služba umožňujúca platbu platobnou kartou (MasterCard, Maestro či VISA) prostredníctvom smartphonu (platforma iPhone a Android) v prostredí internetových obchodov. Aplikácia je na stiahnutie a používanie zadarmo .

Ako to funguje?

Zákazník nášho e-shopu zvolí v pokladni (pri pri výbere dopravcu zvolí možnosť s platbou bankovým prevodom. V nasledujúcom kroku PLATBA vyberie metódu GPWebPay platba kartou online. Následne je presmerovaný na platobnú bránu ČSOB WebPay. Tá mu okrem štandardnej platby kartou ponúkne tiež platbu MasterCard Mobile.

Pri jej zvolení vygeneruje platobná brána jedinečný QR kód pre každú jednotlivú platbu. Zákazník prostredníctvom odfotenia QR kódu do mobilného telefónu cez aplikáciu MasterCard Mobile spáruje nákup so svojou platobnou kartou. Zadaním mPIN-u zákazník potvrdí a dokončí platbu priamo cez svoj telefón.


Ako aplikáciu aktivovať ?

Mastercard MobileUžívateľ si stiahne a aktivuje aplikáciu prostredníctvom obdržaného SMS kódu, ktorý je zaslaný na užívateľom zvolené telefónne číslo operátora pôsobiaceho na území SR. Následne je užívateľ vyzvaný k vytvoreniu mPINu, ktorým sa zakaždým prihlasuje do aplikácie a potvrdzuje platby.

Potom zadá údaje o karte ( meno a priezvisko držiteľa PK, číslo karty, exspirácia, CVC2/CVV2, telefónne číslo ), aktivuje ju aktivačnou transakciou a môže platiť . Užívateľ berie na vedomie, že pre poskytnutie aplikácie sú nevyhnutné vyššie uvedené osobné údaje užívateľa, ktoré budú spracovávané len v tomto rozsahu, za týmto účelom a po dobu používania aplikácie užívateľom.Výhody aplikácie MasterCard Mobile.

1. Jednoduché platby - užívateľ nevypĺňa pri platbe žiadne svoje údaje uvedené na platobnej karte, platbu môže vykonať dokonca bez toho, aby mal kartu pri sebe. Platbu stačí začať napr. skopírovaním QR kódu.

2. Bezpečnosť - každú platbu potvrdzuje užívateľ mPINom. Keďže používateľ nezadáva pri platbe údaje z platobnej karty, obchodníkovi sa tieto údaje nedostanú. Aplikáciu je možné deaktivovať bez nutnosti blokovať kartu.

3. Bezpečná registrácia karty - stačí iba akákoľvek platobná karta, ktorá sa bezpečne aktivuje prvou transakciou vo výške 0,00€ . Aktivácia buď prebehne automaticky po úspešnej aktivačnej transakcii, alebo užívateľ zadá aktivačný kód z aktivačnej transakcie, ktorý sa nachádza v názve obchodníka na výpise z účtu . Dá sa tiež zistiť rýchlejšie z internetového bankovníctva alebo telefonicky v banke.

4. Ochrana nákupu - garancia platieb v platobnom riešení MasterCard Mobile zostáva zachovaná rovnako ako u iných platieb kartou MasterCard. Napríklad  ak užívateľ nedostane zásielku z elektronického obchodu, jednoducho podá reklamáciu v elektronickom obchode, a ak z objektívnych dôvodov s reklamáciou u obchodníka neuspeje, požiada svoju vydavateľskú banku o vrátenie peňazí.

5. Jednoduchá správa - MasterCard Mobile nie je potrebné dobíjať, či používať nový účet. Všetky traksakcie sú vidieť na výpisoch z kariet.

6. Široká dostupnosť - rozširovanie je prakticky neobmedzené , pretože internetové pripojenie je dnes široko dostupné a služba nepotrebuje platobný terminál.

7. Pridané služby - aplikácia bude ponúkať ďalšie užitočné funkcie pre užívateľa , ako napríklad zoznam obchodníkov, sledovanie histórie transakcií a ďalšie.


Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!