Platba platobnou kartou

Platobná brána WebPay umožňuje uskutočňovanie on-line platieb platobnou kartou v internetových obchodoch (e-shopoch). Poskytuje držiteľovi karty aj obchodníkovi  najvyššiu možnú mieru bezpečnosti uskutočňovania platby platobnou kartou cez internet.

Zákazník môže platiť nasledovnými platobnými kartami: VISA Electron, VISA, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic, Discover, Diners Club.

Riešenie je postavené na technologickom riešení 3-D Secure, ktoré podporuje overenie držiteľa karty v priebehu transakcie. Akékoľvek údaje o platbách sú poskytované tak, aby sa obchodník aj držiteľ platobnej karty nemusel obávať, že dôjde k zneužitiu poskytnutých údajov. Službu 3-D Secure podporujú dve najväčšie kartové asociácie VISA a MasterCard.

AKO TO FUNGUJE ?

- pri výbere dopravcu vyberte dopravcu s bankovým prevodom

- následne z možností platobných metód si zákazník vyberie platobnú metódu platba GP WebPay

bezpečný nákup- požiadavka na platbu je odovzdaná systému GP WebPay

- zákazníkovi (držiteľovi karty) sa po presmerovaní zobrazí zabezpečená stránka platobného systému GP WebPay na ktorej vyplní požadované údaje a potvrdí požiadavku na vykonanie platby

- systém GP WebPay vykoná autentifikáciu držiteľa karty: ak výsledok autentifikácie je pozitívny - povolí platbu - systém odošle požiadavku na autorizáciu objednávky, ak výsledok autentifikácie je negatívny proces platby je zastavený

- požiadavka na autorizáciu platby sa odovzdá prostredníctvom zúčtujúcej banky vydavateľovi platobnej karty (banke, ktorá kartu vydala zákazníkovi)

- vydavateľ platobnej karty(banka) vykoná autorizáciu a výsledok zašle späť do systému GP WebPay

- systém GP WebPay doručí výsledok platby späť do nášho obchodu a výsledok transakcie sa zobrazí zákazníkovi.

- prevádzkovateľ obchodu neprichádza do styku s citlivými informáciami o bankovom účte zákazníka. GP WebPay má povolenie na činnosť a je kontrolovaná Národnou bankou Slovenska. Prevádzkovateľovi obchodu poskytuje iba informáciu o tom, či platba prebehla úspešne, alebo nie. Ostatné informácie o účte zákazníka sú prevádzkovateľovi obchodu nedostupné a sú predmetom bankového tajomstva.


Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!