Yerba Maté poskytuje nepreberné množstvo živín: Pasteurov  inštitút v Paríži je vedecká spoločnosť, ktorá už od roku 1964 prejavuje  záujem o tento zdravý zdroj vitamínov a robil dôkladnú štúdiu jeho vlastností. Vyzkumníci došli k záveru, "že je ťažké nájsť porovnateľný zdroj takej vysokej nutričnej hodnoty kdekoľvek na svete" a že Yerba mate obsahuje "prakticky všetky vitamíny potrebné pre udržanie života."

Zo štúdie uskutočnenej vedcami na univerzite v Madride vyplýva, že mate má  vysoký obsah minerálnych látok, najmä draslíka, horčíka a mangánu.

Yerba mate bol používaný ako základná liečivá rastlina v Južnej Amerike po stáročia. Jeho terapeutické vlastnosti boli nedávno overené radom vedeckých štúdií.

 
mateYerba mate stimuluje centrálnu nervovú sústavu pomocou mateinu, ale tiež obsahuje rad ďalších živín, vrátane antioxidantov, aminokyselín, polyfenolov, vitamínov a minerálov. Yerba mate je ospevovaná ako bezpečný a účinný stimulant nervového systému s niekoľkými vedľajšími účinkami a mnohými zdravotnými výhodami. Tu sú niektoré z výhod pitia čaju Yerba Mate.

1. Bohatý na antioxidanty
Yerba mate čaj je veľmi bohatý na antioxidanty, podľa niektorých zdrojov obsahuje až o 90% viac antioxidantov ako čaj zelený. Yerba mate významne podporuje imunitný systém. Môže spomaliť príznaky starnutia, detoxikovať krv a zabrániť mnohým typom rakoviny. Yerba mate tiež pomáha znižovať stres a nespavosť.

2. Zvyšuje vašu schopnosť sústrediť sa
Zástancovia čaju maté Yerba hovoria, že minerálne látky, vitamíny, antioxidanty, aminokyseliny a polyphenoly nájdené v tomto nápoji majú vyrovnávací účinok na kofeín, ktorý obsahuje. Užívatelia hlásia zvýšenú duševnú energiu, jasnosť myslenia a  tiež treba povedať, že Yerba mate nespôsobuje žiadne z nepríjemných vedľajších účinkov spojených s pitím nápojov s obsahom kofeínu, ako sú bolesti hlavy, brucha a nervozita.

3. Zvyšuje fyzickú vytrvalosť
Chemické zlúčeniny a živiny v čaji Yerba maté ovplyvňujú váš metabolizmus, aby vaše telo využívalo sacharidy efektívnejšie. To znamená, že budete mať viac energie z jedla, ktoré jete. Budete tiež spaľovať viac kalórií, ktoré vaše telo uložilo v tukových bunkách. To sú pohonné hmoty, keď budete piť čaj Yerba Mate pravidelne. Pravidelná konzumácia Yerba mate tiež pomáha odstraňovať kyselinu mliečnu zo svalov, takže môže znížiť tréningovú bolesť a skrátiť dobu zotavenia.

4. Podporuje trávenie
Národy domorodcov v Južnej Amerike už dlho používajú Yerba Maté čaj ako tradičný bylinný prostriedok pri zažívacích ťažkostiach. Yerba mate podporuje trávenie tým, že stimuluje zvýšenú produkciu žlče a ďalších žalúdočných kyselín. Yerba mate pomáha udržovať hrubé črevo čisté pre efektívne a účinné odstraňovanie odpadu, a pomáha znížiť žalúdočné baktérie, ktoré  spôsobujú "zlý" dych.

5. Pomáha regulovať váhu
Domorodé juhoamerické národy tradične používali Yerba mate ako súčasť životného štýlu, ktorý zahŕňa zdravé stravovanie a cvičenie. Yerba mate má stimulačné vlastnosti, ktoré vám pomôžu zaistiť pocit sýtosti predtým a potom, čo začnete jesť. Sspomaľuje trávenie tak, že váš žalúdok zostane dlhšie plný. Kombinácia Yerba Mate so zdravou stravou a pravidelným cvičením môže pomôcť zvýšiť váš metabolizmus spáliť viac kalórií.

6. Podporuje kardiovaskulárne zdravie
Antioxidanty a aminokyseliny prítomné v Yerba mate pomáhajú tuku a cholesterolu sa pohybovať v tak, že sa nehromadia na stenách tepien. Yerba mate tiež pomáha predchádzať arterioskleróze (kôrnatenie tepien) a bráni vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu spôsobiť srdcový infarkt alebo mozgovú mŕtvica.


Upozornenie: Informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach tovaru sú len súborom informácií z voľne prístupných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. 
V zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a rady (ES) Č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, podľa ktorého nie je možné uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdraviebez predchádzajúceho schválenia EÚ. Vyššie uvedené informácie teda nie sú zdravotné tvrdeniaÚčelom textuuvedeného na tejto stránkenie vzbudiť u prípadného konzumenta dojemže u neho nastanú akékoľvek fyziologické zmenypretože produkt nebol klinicky testovaný podľa podmienok Európskej komisie
Menu
Zatvoriť
Košík
Zatvoriť
Späť
Účet
Zatvoriť