Káva z Panamy od Don Pepe Estate

Káva z Panamy od Don Pepe Estate

Don PepeKávové plantáže "Don Pepe Estate" sa nachádzajú vo vlhkých lesoch Panamy, na svahoch sopky Baru. Je súčasťou regiónu kde sa nachádza malé mestečko Boquete, ktoré má veľký vplyv na poľnohospodárstvo v regióne.

Farma sa nachádza vo Volcancito, Boquete, 11 km od Volcan Baru National Park.Hoci Don Pepe Estate má najnižšiu produkciu kávy v Strednej Amerike, okres Boquete, ktorý sa nachádza v provincii Chiriqui má optimálne podmienky pre rast kávy. Táto výnimočná mikroklíma, relatívne suché Volcancito na mokrej Bajo Mono, robí z tejto oblasti ideálne miesto na pestovanie vysokokvalitnej kávy.

Kávové plantáže ako prvý založil a začal pestovať kávu v roku 1898 Don Enrique Vasquez ktorý bol priekopníkom a zakladateľom. Od tej doby, a je to už viac ako štyri generácie, táto panenská a úrodná pôda vo vysokých nadmorských výškach až 1600 metrov nad morom produkuje vysoko kvalitnú kávu pre znalcov.

Don Pepe Estate pestuje sedem odrôd kávy; Geisha, Java, Bourbon, typica, Pacamara, Catuai a Caturra.

Vzhľadom k ekologickým podmienkam regiónu Don Pepe Estate bol tiež predvídavý a priradil 10% z celkovej rozlohy pozemkov (cca 20 hektárov ) na zachovanie pôvodnej lesnej rezervácie - tropického pralesa. Táto ekologická vízia je zdrojom hrdosti celej rodiny Vasquez a Don Pepe Estate Coffee.

KÁVU SI MÔŽETE KÚPIŤ TU

1Komentáre

  • Avatar
   goodish
   Jul 30, 2017

   Stredoamerické arabiky patria podľa mňa k najlepším kávam na svete. Pepeho kávu zbožňujem pre jej plnú chuť, ktorá dlho doznieva v ústach. Espresso z tejto kávy je veľmi príjemný ranný budíček :)

Napíšte nám

*
**Nie je zverejnené
*URL stránky s http://
*
Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!