Prírodné sladidlo Xylitol

Prírodné sladidlo Xylitol

5,63 €
S DPH

prírodný cukor, ktoré chráni vaše zuby

Množstvo
  Dodávame do 48 hodín, max. 10 dní.

 

Ochrana osobných údajov v zmysle smernice GDPR

 

Rýchle dodanie overenými dopravcami

 

Vrátenie objednávky vybavujeme do 14 dní.

Prírodné sladidlo z brezovej kôry, ktoré chráni vaše zuby. Xylitol má sladivosť rovnakú ako cukor, pri energetickej hodnote o 40% nižšej a výrazne nižším glykemickým indexom (13). V ústach vytvára príhodné prostredie, ktoré chráni proti zubnému kazu. Xylitol chutí rovnako ako cukor. Predáva sa v podobe kryštálikov.

Všeobecne sa xylitol získava najčastejšie z kukurice alebo brezovej kôry. Je to upravený sacharid xylan, ktorý sa prirodzene sa vyskytuje v rastlinách i ovocí a zelenine. Dokonca si ho dokáže vyrobiť aj ľudský metabolizmus, a to až 15 g denne. Treba podotknúť, že nech už sa xylitol získava z akéhokoľvek zdroja, výsledný produkt je vždy identický. Produkt v našom obchode - Xylitol Iswari - je získavaný z brezovej kôry.

Naše telo xylitol absorbuje pomaly a len čiastočne. Preto menej kaloricky zaťažuje telo, a to o 40% oproti bežnému cukru. Navyše nestimuluje pankreas k produkcii inzulínu. Jeho schopnosť chrániť proti zubnému kazu je daná tým, že na rozdiel od ostatných cukrov neživí, ale naopak likviduje, ústnu mikroflóru, ktorá svojou produkciou kyselín napadá zubnú sklovinu.

Zloženie: 100% xylitol

Spôsob použitia: použite ako náhradu cukru v pomere 1: 1. Pridáva sa do kávy, smoothies, koktailov, pri varení i pečení (je teplotne stabilná), pretože nemení chuť potravín.

Dávkovanie: doporučená denná konzumácia je do 10 g / deň (6 lyžíc) pre dospelých a 5 g / deň (3 lyžice) pre deti do 12 rokov. Neodporúča sa pre deti do jedného roka. Pri spotrebe nad 20 g denne môže spôsobiť tráviace ťažkosti (hnačka, nadúvanie). Xylitol nedávajte zvieracím miláčikom, tí ho nevedia metabolizovať a môže byť pre nich  nebezpečný (podobne ako čokoláda, káva a iné ľudské potraviny)

Hmotnosť a veľkosť: 250 g

Krajina pôvodu: Česko

Podrobnosti tovaru

XYL 01

Dátový hárok

Priemerné nutričné hodnoty
na 100 g
Energetická hodnota
1000 kJ / 240 kcal
Tuky
0,5 g
z toho nasýtené mastné kyseliny
0,1 g
Sacharidy
100 g
z toho cukry
0,5 g
Bielkoviny
do 0,5 g
Soľ
0,01 g

Rýchle porovnanie

Tovar
Kamenný cukor hnedý Trstinový cukor- Kocky Trstinový cukor- Kocky Kandysová tyčinka 130mm Kandysová tyčinka 130mm Stevia v prášku 200g
Availability
Dodávame do 48 hodín, max. do 10 dní
Tento produkt uz nie je na sklade
Dodávame do 48 hodín, max. 10 dní
Cena
3,90 €
3,92 €
4,35 €
6,99 €
Popis

kamenný cukor hnedý

nerafinovaný trstinový cukor

nerafinovaný trstinový cukor

krémové zvádzanie čierneho čaju, mlieka a exotického korenia

Priemerné nutričné hodnoty
4 g (1 čajová lyžička) na 100 g
Energetická hodnota
25 kcal 0 kJ / 0 kcal
Tuky
0 g 0,0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny
0,0 g
Sacharidy
6,5 g 90,0 g
z toho cukry
0,0 g
Bielkoviny
0 g 0,0 g
Soľ
0 g 0,0 g