Kávové plantáže "Don Pepe Estate" sa nachádzajú vo vlhkých lesoch Panamy, na svahoch sopky Baru. Je súčasťou regiónu kde sa nachádza malé mestečko Boquete, ktoré má veľký vply na poľnohospodárstvo v regióne.

Farma sa nachádza vo Volcancito, Boquete, 11 km od Volcan Baru National Park.HociKáva Don Pepe Panama Panama má najnižšiu produkcie kávy v Strednej Amerike, okres Boquete, ktorý sa nachádza v provincii Chiriqui má optimálne podmienky pre rast kávy. Táto výnimočná mikroklíma, relatívne suché Volcancito na mokrej Bajo Mono, robí z tejto oblasti ideálne miesto, spolu so sopečnou krajinou, na pestovanie vysokokvalitnej kávy.

Dnes pochádza až 60% kávy, ktorú Panama vyváža z Boquete. Biodiverzita je v Boquete vysoko cenená. Prístup ľudí ku kávovým plantážam a prírode je rovnaký a citlivý, v záujme zachovania ekologickej rovnováhy oblasti.

Kávové plantáže ako prvý založil a začal pestovať kávu v roku 1898 Don Enrique Vasquez ktorý bol priekopníkom a zakladateľom. Od tej doby, a je to už viac ako štyri generácie, táto panenská a úrodná pôda vo vysokých nadmorských výškach až 1600 metrov nad morom produkuje vysoko kvalitnú kávu pre znalcov.

Don Pepe Estate pestuje sedem odrôd kávy; Geisha, Java, Bourbon, typica, Pacamara, Catuai a Caturra.Vzhľadom k ekologickým podmienkam regiónu, Don Pepe Estate bol tiež predvídavý a priradil 10% z celkovej rozlohy pozemkov (cca 20 hektárov ) na zachovanie pôvodnej lesnej rezervácie - tropického pralesa. Táto ekologická vízia je zdrojom hrdosti celej rodiny Vasquez a Don Pepe Estate Coffee.