Fakty a omyly o čajiČaj obsahuje zdraviu prospešné látky, ktoré podporujú zdravie

čajFAKTY. Je stále viac dôkazov, ktoré sú potvrdené vedeckými výskumami, v čo veria Číňania už 5000 rokov, že čaj podporuje dobré zdravie - a môže nás chrániť pred mnohými strašnými civilizačnými chorobami, ktoré ľudstvo dnes ohrozujú.

Tieto zdravotné prínosy čaju pochádzajú predovšetkým z veľmi vysokej úrovne unikátnych prírodných antioxidantov, ktoré sú obsiahnuté v čaji. Napriek tomu, že sme ešte celkom presne ochranným mechanizmom neporozumeli, nie je žiadna pochybnosť o prínose pitia čaju pre ľudské zdravie.

Fakty alebo omyly?

FAKT - čaj chráni pred celým radom ochorení
OMYL - len zelený čaj obsahuje antioxidanty
OMYL - musíte vypiť veľké množstvo čaju, aby ste boli chránení

Čaj chráni pred celým radom ochorení
FAKT. A každý deň pribúdajú nové potvrdenia. Je dokázané, že pravidelná konzumácia čaju je spojená s ochranou proti niektorým druhom rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, žalúdka, prsníka a rakoviny kože. Rovnako má účinky protizápalové, antitrombotické, znižuje hladinu cholesterolu, má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Existuje čoraz viac dôkazov, ktoré poukazujú na prospešnosť pitia čaju a znižovanie rizika kardiovaskulárnych ochorení, ako je mŕtvica a infarkt. Nedávno bol preukázaný pozitívny prínos, že pitie čaju v pravidelných intervaloch môže pomôcť v boji proti obezite, môže urýchliť spaľovanie tukových kalórií.

Iba zelený čaj obsahuje antioxidanty
OMYL. Obidva druhy čaju, zelený aj čierny čaj majú približne rovnakú celkovú úroveň antioxidantov (tzv. polyfenolov a flavonoidov). Líšia sa obsahom typov polyfenolov - zelený čaj obsahuje jednoduché flavonoidy tzv. katechíny, zatiaľ čo čierny čaj obsahuje zložitejšie flavonoidy tzv. theaflaviny a thearubiginy. Ale zabudnime na vedecké názvy – a hlavne nezabudnite, že bez ohľadu na farbu čaju sú najbohatším zdrojom flavonoidov - a všetky flavonoidy sú poskytujú zdravotné výhody. S rôznymi typmi možno chrániť proti rôznym chorobám, zmiešaný denný príjem aj zeleného aj čierneho čaju je pravdepodobne najmúdrejším východiskom.

Musíte vypiť plnú vaňu čaju, aby ste získali ochranu
OMYL. Rôzne štúdie ukazujú, že výrazné zdravotné výhody pitia čaju pochádza už z len 3 až 5 šálok čaju denne. Nie je to nepríjemná úloha, vybrať si z toľkých druhov čaju, ktoré sú k dispozícii v mnohých nádherných druhoch, farbách a chutiach - a okrem vody z vodovodu je čaj stále najlacnejšie nápoj na svete.

 


Tento produkt bol pridaný do porovnania produktov!